آموزش تعمیرات تلویزیون ال سی دی پاناسونیک مدل tc37lx

آموزش تعمیرات تلویزیون ال سی دی پاناسونیک

ایراد:

تلویزیون استارت نمیزند یا لامپ ال ای دی پاور بصورت تصادفی خاموش میشود

هنگامی که این تلویزیون با استفاده از کنترل راه دور روی حالت استندبای قرار میگیرد و هنگامی که میخواهید تلویزیون را روشن کنید تلویزیون فعالیتی ندارد. این مشکل بصورت تصادفی بروز میکند. گاهی اوقات یک بار در روز و گاهی اوقات سه بار در روز بروز میکند. اگر کابل برق را 3 تا 5 دقیقه از دستگاه جدا کنید به احتمال فراوان دستگاه بصورت عادی کار خواهد کرد.

تعمیر و راه حل:

زمانی که این مشکل ظاهر میشود همه ی ولتاژهای خروجی t880و همچنین 5 ولت استندبای را آزمایش کنید.در بخش ثانویه t880در هر یک از مسیرهای ولتاژ اتصالی در مدار وجود نداشت. آی سی 851 را بررسی کنید. ولتاژ پایه های آن مانند زیر است:

0v. 0v. 10v. 0v. 5.7v. 300v

بنابرین به وجود مشکلی در مدار استندبای که در ناپدید شدن 5 ولت استندبای تاثیر میگذارد مشکوک شدم.لحیم کاری مجدد بخش pcu که شامل مدار استندبای میشود را نیز امتحان کردم و تلویزیون را به مدت 7 روز جهت آزمایش روشن گذاشتم و در این مدت تلویزیون بصورت عادی کار میکرد. پس از سه روز مشتری تلویزیون ال سی دی پاناسونیک را با همان مشکل قبلی پیش من آورد. چون این مشکل دوباره اتفاق افتاده است بلافاصله آی سی 851 را تعویض کردم. اما پس از 5 روز همان مشکل دوباره پیش آمد. هنگامی که این مشکل ظاهر شد دوباره آی سی 851 را آزمایش کردم. دیدم ولتاژ های موجود در پایه ها همه صحیح هستند به جز پایه 5 که اندکی افت ولتاژ دارد یعنی 5.7 ولت که معمولا باید 6 باشد. بنابرین تلویزیون ال سی دی پاناسونیک را جهت تعمیرات خاموش کردم و قطعات وابسته به پایه آی سی 851 را بررسی کردم. ناگهان متوجه شدم ecr خازن smd(c850) کمی بالاتر از اندازه عادی است. با این وجود آن را تعویض کردم و سپس ال سی دی پاناسونیک را دوباره روشن کردم. تلویزیون بصورت عادی کار میکند و پس از سه ماه که با مشتری تماس گرفتم اظهار کرد تلویزیون عادی کار میکند.

شما عزیزان می توانید جهت تعمیرات تلویزیون خود با دیبا سرویس بعنوان مرکز تعمیرات تلویزیون سامسونگ ، تعمیرات تلویزیون ال جی ، تعمیرات تلویزیون سونی و همچنین توشیبا و فیلیپس تماس حاصل فرمایید

خواندن 3469 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.