آموزش تعمیر برد T-con تلویزیون ال ای دی و ال سی دی

در این مطلب قصد اریم آموزش تعمیر برد T-con تلویزیون ال ای دی و ال سی دی را به شما آموزش دهیم

مدل : Samsung inches LED TV (این یک مدل تقلبی تلویزیون سامسونگ ال ای دی است)

علامت : رنگ تصویر تلویزیون مشکل دارد و مانند نقاشی روغنی شده و همچنین تصویر 180 درجه وارونه شده است.

تعمیر/راه حل :

در مورد این نوع مشکل , بیشتر تعمیرکاران تلویزیون در مواجهه با آن تسلیم می شوند , چون تصور می کنند مشکل از پانل ال ای دی (یا برد T-con) است. همچنین این تلویزیون از نوع Samsung inches LED TV تقلبی است و پیدا کردن اطلاعات تعمیر آن برای مقایسه با مدل اصلی سخت است.

بنابراین این تلویزیون توسط تعمیرکار تلویزیون دیگری فرستاده شده و اظهار شده که اگر این تلویزیون تعمیر هم نشود مهم نیست چون تلویزیون LED اصلی نیست. قاب تلویزیون به نظر می رسد Samsung باشد اما در داخل آن فقط از مارک OEM مادربرد استفاده شده است.

پس از آنالیز علایم این تلویزیون LED, به مشکل برد T-con یا مادربرد مشکوک شدم. چرا به پانل LED مشکوک نشدم؟

چون می دانستم مشکل وارونه شدن تصویر به خاطر SELLVDS ایجاد می شود یا سیگنال Rotation (چرخش) توسط مادربرد به صورت صحیح تنظیم نشده یا برد T-con مشکل دارد.

قبل از شروع تعمیر این تلویزیون LED, تنظیمات Service Mode (حالت سرویس) را بررسی می کنم یا فریمور را پروگرام می کنم. اما مشکل اینجاست که این تلویزیون دارای مارک نیست , پس اطلاعات کافی در مورد Service Manual یا نحوه ورود به Service Mode آن را ندارم. همچنین فریمور سالم این مادربرد برای پروگرام کردن آن را نیز نداریم.

بنابراین اکنون چه کاری می توانم انجام دهم؟ در حقیقت در مورد این نوع از مادربرد تلویزیون OEM , آنها دارای شماره قطعه روی مادربرد هستند. سرانجام شماره قطعه مادربرد را پیدا کردم.

شما عزیزان می توانید جهت تعمیرات تلویزیون خود با دیبا سرویس بعنوان مرکز تعمیرات تلویزیون LCD و LED سامسونگ ، تعمیرات تلویزیون LCD و LED ال جی ، تعمیرات تلویزیون LCD و LED سونی و همچنین توشیبا و فیلیپس تماس حاصل فرمایید

خواندن 12300 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.