• ایرادهای رایج در تلویزیون ال سی دی سونی

 • مشکل تصویر / تصویر غیرعادی در تلویزیون ال سی دی سونی :

 • این نوع مشکل را می توان به صورت زیر تقسیم بندی کرد :
 1. صفحه سیاه / بدون تصویر
 2. مشکل صفحه خاکستری
 3. خطوط یا نوار عمودی روی صفحه : اگر خط یا نوار در میان منوی OSD و همه ورودی های سیگنال ویدیویی دارای اثر یکسانی باشد ، به معنی خرابی پانل LCD تلویزیون سونی است.
 4. خطوط یا نوار افقی روی تصویر : اگر خط یا نوار در میان منوی OSD و همه ورودی های سیگنال ویدیویی دارای اثر یکسانی باشد ، به معنی خرابی پانل LCD تلویزیون سونی است.
 5. نیمی از صفحه خالی و نیمی دیگر عادی است : عمدتا این نوع علامت به خاطر کابل های FPC ایجاد می شود. این کابل خروجی از T-con به برد راه انداز Source (Source Driver) است. علاوه بر کابل FPC ، کانکتور های آن در برد T-con ، برد راه انداز Source باید بررسی شوند. چون بعضی تعمیرکاران تلویزیون ال سی دی سونی پس از تعویض برد T-con و حل شدن این نوع مشکل تصور می کنند کار به پایان رسیده است اما مشکل واقعی فقط به خاطر وجود لحیم سردی در کانکتور یا غیره می باشد. یا نیمی از تصویر غیر عادی بوده و نیمی دیگر عادی است. پس این مشکل به خاطر خرابی برد T-con بروز می کند.

ایرادهای رایج در تلویزیون ال سی دی سونی

 1. تصویر نگاتیوی (Negative) : این نوع مشکل به خاطر وجود نقصی در مدار GAMMA در برد T-con ایجاد می شود. پس فقط برد T-con را تعویض کنید و مشکل برطرف خواهد شد.
 2. به هم ریختگی تصویر (Distortion) : در مورد این نوع مشکل ، گفتن اینکه کدام بخش ایراد دارد سخت است. اما در بیشتر مواقع دلیل آن برد T-con یا مادربرد می باشد.
 3. تصویر پر از خطوط رنگی عمودی است : در مورد این مشکل تلویزیون ال سی دی سونی ، باید منوی OSD را اجرا کرد تا مطمئن شویم. اگر منوی OSD به صورت عادی روی صفحه نمایش داده می شود اما پس زمینه آن پر از خطوط عمودی است ، پس این مشکل به خاطر مادربرد یا کابل LVDS ایجاد می شود.
 4. تصویر وارونه است : این نوع علامت به خاطر تنظیمات فریمور مادربرد یا خرابی فریمور ایجاد می شود. اطلاعات ارائه شده بالا فقط برای تعمیرکاران تلویزیون ال سی دی سونی است که می خواهند تعمیر تلویزیون LCD سونی را در سطح برد انجام دهند.

شما عزیزان می توانید جهت تعمیرات تلویزیون سونی خود با دیبا سرویس بعنوان مرکز تعمیرات تلویزیون ال سی دی سونی ، تعمیرات تلویزیون ال ای دی سونی و همچنین سامسونگ،ال جی تماس حاصل فرمایید

خواندن 7774 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.