برد T-con در تلویزیون های LED و LCD سونی

برد T-con چیست و چگونه کار می کند

T-con مخفف واژه ی Timing Control می باشد که بعضی تولید کنندگان به آن Controler می گویند. وظیفه ی اصلی این برد (T-con) تبدیل سیگنال های LVDS که دارای فرکانس بالایی هستند به سیگنال RSDS (فرکانس پایین تر) که قابل تفسیر برای پنل جهت ایجاد تصویر می باشد است.

برد T-con دارای یک مدیریت تغذیه ی مستقل هست که به آن (DC-DC) گفته می شود این بخش موظف به تولید ولتاژ های مختلف برای راه اندازی پنل ال سی دی و ال ای دی سونی می باشد.

این برد از 3 بخش اصلی تشکیل شده است :

  • کنترل کننده ی زمان (Timing Control)
  • مبدل (DC-DC)
  • مدار گاما (Gamma Circuit)

وقتی تلویزیون ال سی دی سونی روشن می شود برد اصلی سیگنال را برای برد T-con ارسال می کند و پس از آن Timing Control شروع به کار می کند. آی سی اصلی بخش Timing Control سیگنال روشن شدن را به بخش مبدل (DC-DC) ارسال می کند و این بخش ولتاژ های مختلفی را برای قسمت های مختلف می سازد. به طور همزمان سیگنال LVDS به بخش Timing Control ارسال شده و به سیگنال RSDS تبدیل می شود و به برد راه انداز پنل فرستاده می شود و از آن جا به پنل می رسد و اجزای آن مثل سلول های TFT می رسد و در نهایت پنل تصویر می سازد.

شما عزیزان می توانید جهت تعمیرات تلویزیون سونی خود با دیبا سرویس بعنوان مرکز تعمیرات تلویزیون ال سی دی سونی ، تعمیرات تلویزیون ال ای دی سونی و همچنین سامسونگ،ال جی تماس حاصل فرمایید

خواندن 4543 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.