ترانسفورمر High Voltage (HVT) در تلویزیون LCD ال جی

اگر فیوزها روی برد اینورتر قطع نشده اند ، HVT و قطعی در سیم پیچ های ثانویه را بررسی کنید. با استفاده از Ring Tester سیم پیچ اولیه و ثانویه را از نظر اتصالی آزمایش کنید ، به یاد داشته باشید خازن های صافی معیوب در بخش ثانویه مدار که ولتاژ تغذیه به برد اینورتر را تامین می کند می تواند باعث ایجاد علائم مشابه خرابی برد اینورتر شوند.

همچنین قطعات موجود در مدارهای فیدبک و مدار محافظ اضافه جریان روی برد اینورتر را نیز بررسی کنید.

اگر نتوانستید قطعه معیوبی روی برد اینورتر پیدا کنید احتمال دارد یک یا چند CCFL خراب باشند. برای پیدا کردن CCFL های خراب در تلویزیون LCD ال جی می توانید از CCFL Tester استفاده کنید یا می توانید مستقیما همه CCFL ها را تعویض کنید چون آنهایی نیز که سالم به نظر می رسند به زودی خراب خواهند شد. CCFL را از نظر آسیب ظاهری مانند سیاه شدگی انتهای آنها و اتصالات نامناسب بررسی کنید.

استفاده از تستر CCFL در تلویزیون LCD ال جی :

همیشه برد اینورتر را از نظر اتصالات نامناسب و لحیم سردی در پایه های ترانیفورمر High Voltage ، Mosfet ها و پایه های IC اینورتر بررسی کنید. این موارد دلایل اصلی خرابی اینورتر هستند. گاهی اوقات قادر به پیدا کردن اطلاعات مناسب در مورد قطعات برد اینورتر نیستید یا قطعات موجود نیستند پس می توانید کل برد اینورتر را تعویض کنید ، معمولا این برد ها خیلی گران نیستند مخصوصا در مقایسه با هزینه جایگزین کردن تلویزیون LCD ال جی . همچنین همیشه برد های اینورتر قدیمی و همه برد های تلویزیون LCD ال جی را در انبار ذخیره داشته باشید چون می توانید از بعضی قطعات آنها که قادر به پیدا کردن آنها نیستید استفاده کنید.

شما عزیزان می توانید جهت تعمیرات تلویزیون LCD خود با دیبا سرویس بعنوان  ، مرکز تعمیرات تلویزیون ال سی دی ال جی ، تعمیرات تلویزیون ال ای دی ال جی و همچنین سامسونگ،سونی توشیبا و فیلیپس تماس حاصل فرمایید

خواندن 8584 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.