خرابی های برد اینورتر در تلویزیون ال جی

بیشتر خرابی های برد اینورتر در تلویزیون ال جی(LG)باعث بروز دو علامت خواهد شد. یا تلویزیون روشن شده اما به محض اینکه بک لایت روشن شود تلویزیون خاموش می شود (این اتفاق ممکن است با سرعت زیادی اتفاق بیافتد و تلویزیون LCD ال جی به سرعت روشنایی تولید کرده و خاموش شود پس باید به دقت به صفحه نگاه کنید) یا تلویزیون ال جی روشن خواهد شد و به صورت عادی صدا خارج شود ولی تصویری وجود ندارد. اگر با دقت نگاه کنید می توانید ببینید تصویر وجود دارد اما بک لایتی برای ایجاد روشنایی وجود ندارد.

اگر یکی از علائم بالا را دارید پس می توانید کار خود را با بررسی برد اینورتر شروع کنید (خازن های الکترولیت در بخش منبع تغذیه (PSU) را نیز بررسی کنید چون می توانید باعث بروز علائم مشابه شوند ، حتی تصویر کم نور که سوسو می زنند نیز می تواند به خاطر خرابی خازن های صافی در بخش ثانویه که در مسیر ولتاژ تغذیه به برد اینورتر قرار دارند نیز ایجاد شوند).

همچنین ممکن است به تلویزیون های LCD ال جی با تصویر کم نور (Dim) یا تصویر در حال سوسو زدن (Flickering) برخورد کنید که ایراد آنها معمولا از بخش برد اینورتر می باشد. لطفا توجه داشته باشید که این علائم می تواند به خاطر خرابی CCFL ها در تلویزیون ال جی(LG) نیز باشد.

بررسی برد اینورتر در تلویزیون ال جی :

اولین کاری که باید بکنید ، بررسی پیکوفیوز موجود در نزدیکی کانکتور کابلی که برد منبع تغذیه را به برد اینورتر وصل می کند است.

اگر پیکوفیوز یا فیوز ها قطع شده اند یا اندازه اهمی آنها افزایش یافته است ، ابتدا آنها را تعویض کنید و ببینید مشکل رفع شده است (معمولا با این کار مشکل هنوز وجود خواهد داشت) ، اگر مشکل هنوز وجود دارد ، اقدام بعدی شما بررسی قطعات روی مدارهای اینورتر است. (اگر تنها یک یا دو فیوز قطع شده است قطعات موجود در مدار که به فیوز مربوط هستند را بررسی کنید).

IC های اینورتر مقاوم هستند و به راحتی خراب نمی شوند. Mosfet ها را از نظر خرابی یا اتصالی بررسی کنید ، سیم پیچ های اولیه و ثانویه ترانسفورمر High Voltage را بررسی کنید ، ترانسفورمر High Voltage با قطعه مشابه و سالم را مقایسه کنید ، خوشبختانه در برد های اینورتر تلویزیون LCD ال جی همیشه بیش از یک ترانسفورمر High Voltage وجود دارد بنابراین می توانید آنها را با یکدیگر مقایسه کنید (به یاد داشته باشید برای آزمایش آنها را از برد بیرون بیاورید). بررسی کنید خازن های سرامیکی با روکش رزین در بخش ثانویه اتصالی نکرده اند.

خازن ها و دیگر قطعات وابسته به مدار را بررسی کنید. سیم پیچ های اولیه و ثانویه ترانسفورمر High Voltag (HVT) را همانند ترانسفورمر SMPS با استفاده از Ring Tester آزمایش کنید.

شما عزیزان می توانید جهت تعمیرات تلویزیون LCD و LED خود با دیبا سرویس بعنوان  ، مرکز تعمیرات تلویزیون ال سی دی ال جی ، تعمیرات تلویزیون ال ای دی ال جی و همچنین سامسونگ،سونی توشیبا و فیلیپس تماس حاصل فرمایید

خواندن 11471 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.