خرابی های تلویزیون LCD و LED و تعمیرات آنها

نمایش تصویر به صورت رنگین کمان در تلویزیون LCD ال جی :

مراحل عیب یابی تصویر رنگین کمانی و خطوط رنگی در تصویر . ابتدا کابل LVDS که از مادربورد به برد کنترلر وصل است را بررسی کنید تا شل نباشد . متوجه شدم که در واقع خود کابل سالم است و کابل LVDS را دوباره در جای خودش محکم کردم ، اگر لازم باشد کابل LVDS را تعویض کنید. کابل FPCB از برد کنترلر به برد راه انداز را سر جای خودشان محکم کرده و اتصالات لحیم در کانکتور های کابل روی برد را بررسی کنید. اتصالات لحیم و قطعات روی برد کنترلر را نیز بررسی کنید. اگر همه چیز سالم است ، هر چند این حالت ممکن است مربوط به مادربورد یا به احتمال زیاد برد کنترلر یا پانل باشد ، به احتمال زیاد پانل LCD ال جی یک برد راه انداز یا IC های راه انداز معیوب دارد ، اما قبل از اینکه پولی هزینه کنید یا پانل را تعویض کنید از دستور العمل ذکر شده در مورد بررسی مادربورد استفاده کنید. توجه داشته باشید که تقریبا هیچ موقع پانل LCD ال جی را به تنهایی نمی توانید پیدا کنید. معمولا هنگامی که صفحه نمایشی را سفارش می دهید ، پانل LCD ال جی همراه با برد کنترلر که روی آن نصب شده است ارسال خواهد شد.

صفحه نمایش لحظه ای روشن شده و تلویزیون LED ال جی خاموش می شود :

اگر تلویزیون LED ال جی روشن شده و صفحه لحظه ای روشنایی داشت ، به این معنی است که بک لایت لحظه ای روشن شدن و سپس تلویزیون خاموش می شود. این حالت همیشه نشانگر خرابی در برد اینورتر است. روش های آزمایش برد اینورتر را مرور کنید.

به یاد داشته باشید خازن های صافی معیوب در بخش ثانویه که در مسیر ولتاژ تغذیه به برد اینورتر قرار دارند ممکن است باعث بروز این مشکل شوند. خرابی این خازن ها همچنین می تواند باعث کم نور شدن تصویر و لرزش تصویر (سوسوزدن) شود.

بک لایت خاموش در تعمیر تلویزیون LCD سونی :

در این حالت تلویزیون LCD سونی روشن شده و صدا دارد و به صورت عادی کار می کند اما تصویر درخشان نیست (تصویر کم نور است) و اگر با دقت به صفحه نگاه کنید منو OSD و ویدیو را می بینید. این حالت همیشه به خرابی برد اینورتر اشاره دارد. روش های عیب یابی در برد اینورتر را مرور کنید. خازن های الکترولیت در بخش منبع تغذیه را بررسی کنید.

خطوطی روی تصویر تلویزیون LED سونی وجود دارد :

خطوط افقی و عمودی روی تصویر ، تقریبا همیشه به خاطر اتصالات معیوب در برد راه انداز به پانل ایجاد می شود. در این حالت صفحه نمایش تلویزیون LED سونی یا پانل LED سونی باید تعویض شود مگر اینکه دارای تجهیزات مخصوص تعمیر تلویزیون LED سونی باشید.

پانل ترک دار (Cracked) در تلویزیون LCD سامسونگ :

اگر پانل تلویزیون LCD سامسونگ ترک خورده است تنها راه تعمیرات تلویزیون LCD سامسونگ ، تعویض صفحه نمایش یا جدا کردن پانل LED سامسونگ از صفحه نمایش و تعویض تلویزیون LCD سامسونگ است ، اما به احتمال زیاد مجبور خواهید شد کل صفحه نمایش را بخرید.

شما عزیزان می توانید جهت تعمیرات تلویزیون خود با دیبا سرویس بعنوان مرکز تعمیرات تلویزیون LCD و LED سامسونگ ، تعمیرات تلویزیون LCD و LED ال جی ، تعمیرات تلویزیون LCD و LED سونی و همچنین توشیبا و فیلیپس تماس حاصل فرمایید

خواندن 9892 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.