شناخت و آزمایش فیوزها در تعمیرات تلویزیون های LCD

شناخت و آزمایش فیوزها در تعمیرات تلویزیون های LCD سونی :

فیوز یک قطعه الکترونیک می باشد که به عنوان یک ابزار فداکار جهت محافظت در برابر اضافه جریان استفاده می شود و شامل یک سیم است که هنگامی که جریان زیادی از آن عبور می کند ذوب می شود و مداری که به آن وصل است را قطع می کند. فیوز به وسیله جریان بیش از اندازه از بین می شود تا اینکه از آسیب بیشتر ایجاد شده توسط حرارت زیاد یا آتش سوزی جلوگیری شود. همیشه فیوز را با اندازه ، نوع و نرخ یکسان تعویض کنید.

آزمایش فیوزها در تلویزیون LED سونی :

مولتی متر دیجیتال را روی حالت آزمایش اتصال قرار دهید ، اگر از مولتی متر آنالوگ استفاده می کنید مقیاس اهمی X1 اهم را انتخاب کنید. پراب های آزمایش را روی پایه های فیوز قرار دهید (قطبیت مهم نیست) باید قرائت بسیار بسیار پایین یا صفر اهم را مشاهده کنید. این خصوصیات یک فیوز سالم است. فیوز خراب O.L نمایش داده یا قرائت اهمی بی نهایت را نشان می دهد. همچنین به صورت عادی می توانید فیوز های شیشه ای را بررسی کنید و ببینید سوخته اند یا سیم داخلی آنها قطع شده یا خیر.

بعضی از نکته های آزمایش قطعات در تعمیرات تلویزیون های LCD ال جی :

_ همیشه قطعات را با مولتی متر سالم و مطمئن آزمایش کنید که دارای باطری های نو باشند.

_ پیشنهاد میکنم قبل از آزمایش قطعات آن ها را از مدار جدا کنید. اغلب قطعات مجاور در مدار باعث ایجاد قرائت های غیر عادی می شوند. در مورد بیشتر قطعات حداقل یکی از پایه های قطعات را از مدار جدا کنید.

_ نحوه آزمایش قطعات را یاد گرفته و آزمایش آنها را تمرین کنید. با این کار اعتماد به نفس شما در هنگام آزمایش قطعات بیشتر خواهد شد.

_ نحوه استفاده از دستگاه آزمایش را یاد بگیرید. دفترچه راهنمای آنها را مطالعه کرده و با همه وظایف و تنظیمات آنها آشنا شوید. در زمان تعمیر تلویزیون های LCD ال جی دستگاه آزمایش تان بهترین دوست شما می باشد. پس بهتر است نحوه استفاده از دستگاه های آزمایش را یاد بگیرید تا سریع تر و آسان تر روی مدارهای در حال آزمایش خود کار کنید و حتی ممکن است خودتان روش های آزمایشی را به وجود بیاورید.

 شما عزیزان می توانید جهت تعمیرات تلویزیون خود با دیبا سرویس بعنوان مرکز تعمیرات تلویزیون LCD و LED سامسونگ ، تعمیرات تلویزیون LCD و LED ال جی ، تعمیرات تلویزیون LCD و LED سونی و همچنین توشیبا و فیلیپس تماس حاصل فرمایید

خواندن 11744 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.