مادربورد یا برد مین (Main Board) در تلویزیون LCD سامسونگ

همان طور که از نام آن مشخص است مادربرد یا برد اصلی وظایف زیادی در تعمیر تلویزیون LCD سامسونگ دارد.

همچنین ممکن است مین برد با نام های دیگری مانند برد A/D ، برد منطقی ، برد دیجیتال و همچنین برد Scalar بشناسید. وظیفه مادربورد گرفتن سیگنال های ویدیویی و صوتی و تبدیل سیگنال های ویدیویی آنالوگ به سیگنال دیجیتال می باشد ، سپس برد کنترلر می تواند این سیگنال ها را جهت راه اندازی TFT ها در پانل و کنترل تصویر استفاده کند. صدا به پردازنده صوتی منتقل شده و تقویت کننده های صوتی ، صدا را به اسپیکرها هدایت می کنند. گاهی اوقات همه ورودی های صوتی و تصویری روی مادربورد قرار می گیرند و گاهی نیز روی برد های جداگانه دیده می شوند که Jack Pack نامیده می شود ، و از طریق کابل نواری (Ribbon cable) یا FFC (کابل انعطاف پذیر تخت یا Flat Flexible Cable) به مادربورد وصل می شوند.

مادربورد یا برد مین (Main Board) در تلویزیون LCD سامسونگ همچنین ممکن است پردازنده صوتی و IC های تقویت کننده صدا و مدارهای وابسته به آن را روی خود جا دهد.

مادربورد یا برد مادر (Main Board) در تلویزیون LCD سامسونگ

VPUبرد مین (Video Processing Unit یا واحد پردازنده ویدیویی) در تلویزیون LED سامسونگ :

واحد پردازنده ویدیویی یک مدار بسیار یکپارچه شده است که شامل CPU ، HD (High Definition) ، SD (Standard Definition) ، دکودر (رمزگشا) ، صوتی و ویدیویی ، دکودر ویدیویی NTSC ، OSD (On Screen Display) و De Interlacer می باشد.

MCUمین برد (میکروکنترلر) در تلویزیون LCD سامسونگ :

میکروکنترلر یک کامپیوتر کوچک است که از یک مدار یکپارچه و مستقل می باشد که شامل یک CPU نسبتا ساده همراه با تابع های پشتیبان مانند کریستال نوسان ساز ، تایمرها ، تایمر مراقب ، ورودی و خروجی های آنالوگ و دیجیتال و غیره می باشد. حافظه های قابل برنامه ریزی مانند فلش NOR ، OTP ROM می تواند همراه با مقدار کمی RAM روی چیپ قرار بگیرد.

MCU وظایف اختصاصی کمی در تعمیر تلویزیون های LCD سامسونگ انجام می دهد.

EEPROM در تلویزیون LED سامسونگ:

EEPROM ها نوعی از حافظه های غیر فرار هستند که در دستگاه های الکترونیک استفاده می شوند. همان طور که نام آن اشاره دارد ، EEPROM را می توان با سیگنال های الکترونیکی پاک یا برنامه ریزی نمود.

EEPROM ها جهت ذخیره اطلاعاتی مانند تنظیمات اعمال شده توسط کاربر استفاده می شوند. هنگامی که برای مثال روشنایی را تنظیم می کنید ، MCU ممکن است این اطلاعات را در یک EEPROM خارجی ذخیره کند.

شما عزیزان می توانید جهت تعمیرات تلویزیون خود با دیبا سرویس بعنوان نمایندگی تعمیرات تلویزیون LED سامسونگ ، نمایندگی تعمیرات تلویزیون LCD سامسونگ و همچنین ال جی،سونی،توشیبا و فیلیپس تماس حاصل فرمایید

K2_READ 7735 K2_TIMES

COMMENTS_LIST_HEADER   

0 #7 بهزاد SATب ظUTCE_بهمن+0000Rبهمنب ظUTC_0C1
سلام ال ای دی سامسونگ مدل 32F4590 دارم چند شب پیش رعدوبرق زد قسمت اچ ام دیش از کار افتاده ولی یو اس بی و ای وی کار میکنه لطفا راهنمایی کنید

پاسخ:
سلام ایراد مشخث نیست دستگاه باید بازدید بشه
BUTTON_QUOTE
0 #6 نمایندگی تلویزیون سامسونگ FRIب ظUTCE_خرداد+0000Rخردادب ظUTC_0C1
درود جناب محمد.اگر از بک لایت نباشد قطعا از برد اصلی میباشد ولی برای تشخیص دقیق دستگاه باید دیده شود
BUTTON_QUOTE
0 #5 محمد MONب ظUTCE_خرداد+0000Rخردادب ظUTC_0C1
سلام.تلویزیون سامسونگ مدلUA48JU6980WS صدا دارد ولی تصویر نداره مشکل از لامپ های ال ای دی نیست. لطفان راهنمایی کنید از کدام قسمت مین برد مشکل دارد ممنون
BUTTON_QUOTE
0 #4 نمایندگی تلویزیون سامسونگ THUب ظUTCE_مهر+0000Rمهرب ظUTC_0C1
درود جناب ابراهیم.اشکال از برد پاور دستگاه میباشد و با تعمیر حل میشود.موفق باشید
BUTTON_QUOTE
0 #3 نمایندگی تلویزیون سامسونگ THUب ظUTCE_مهر+0000Rمهرب ظUTC_0C1
درود جناب امیرحسین.در دستگاه های سونی ایراداتی این چنینی معمولا از برد مین هست ولی این که اشکال نرم افزاری و یا سخت افزاری است صرفا با مشاهده فیزیکی دستگاه معلوم میگردد.موفق باشید
BUTTON_QUOTE
-1 #2 ابراهیم TUEق ظUTCE_مهر+0000Rمهرق ظUTC_0C1
سلام تلوزیون سامسونگ43 یه دفع خاموش شد دیگه روشن نم شود
BUTTON_QUOTE
0 #1 امیر حسین MONق ظUTCE_مهر+0000Rمهرق ظUTC_0C1
سلام من تلویزیون pdm 5000 tv سونی دارم اوایل خاموش می شد حالا تا استارت می خوره دوباره بر می گرده تو حالتstandby
به نظر شما تعمییر به صرفه هست
BUTTON_QUOTE