نحوه تفکیک سریع و تعمیر مشکل تلویزیون LCD و LED سامسونگ

ایمیل های زیادی دریافت کرده ام که از من خواسته اند نحوه تعمیر تلویزیون LCD سامسونگ با مشکل بدون تصویر یا غیره را توضیح دهم. اما هرگز جزئیات و اطلاعات بیشتر در مورد تلویزیون خود در اختیارم قرار نداده اند. برای مثال مارک تلویزیون ، شماره مدل (در مورد تلویزیون های فیلیپس ، شماره شاسی آنها نیز باید ارائه شود) ، علایم تلویزیون ، مقدار ولتاژ های خروجی بخش ثانویه منبع تغذیه و ...

به خاطر این دلایل ، این قسمت به شما کمک می کند ، قبل از شروع تعمیرات تلویزیون سامسونگ ، چیزهای بیشتری درباره ی تفکیک مشکل تلویزیون LCD سامسونگ و LED سامسونگ یاد بگیرید.

نحوه تفکیک سریع و تعمیر مشکل تلویزیون LCD  و LED سامسونگ

هنگامی که یاد گرفتید چطور سریع مشکل را تفکیک کنید ، پس می توانید به سرعت تعمیر تلویزیون LCD سامسونگ و LED سامسونگ را در سطح تعمیر برد (Board Level)انجام دهید. بنابراین لازم است با این موارد آشنا شوید :

(A اطلاعات مقدماتی

(B نحوه کار تلویزیون LCD سامسونگ

(C روش و ابزار ها ، برای کمک به تفکیک مشکل تلویزیون LCD سامسونگ

(A اطلاعات مقدماتی :

قبل از شروع بررسی تلویزیون LCD سامسونگ ، اولین مرحله ، گوش دادن به سخنان مشتری است.

*مشکل تلویزیون LCD سامسونگ که توسط مالک یا مشتری اعلام می شود.

پس از آن ، تلویزیون LCD سامسونگ را روشن کرده و ببینید علائم مشاهده شده با چیز هایی که مشتری اعلام کرده مطابقت دارد . به یاد داشته باشید ، اگر شکایت از تلویزیون وجود اتصالی در داخل آن و سوختن فیوز خانگی (PLCB) باشد ، نباید این تلویزیون را ابتدا روشن کنید. ابتدا قاب پشت تلویزیون را باز کرده و برد منبع تغذیه را بررسی کنید. اگر مشکل تلویزیون با چیزی که مشتری توصیف کرده مطابقت دارد پس اکنون می توانید شروع به بررسی تلویزیون کنید. اگر علامت مشاهده شده در تلویزیون متفاوت از چیزی است مشتری اعلام کرده ، پس لازم است قبل از ادامه کار با مشتری تماس بگیرید.

بسیاری از تلویزیون های LCD سامسونگ و LED سامسونگ دارای سیستم خود آزمایی هستند. هنگامی که وضعیت غیر عادی در تلویزیون بروز می کند ، مدار محافظ خود آزمایی فعال شده و دستگاه را به حالت استندبای تغییر می دهد. در طول این مدت ، برد یا بلوک معیوب را می توان با شمردن تعداد چشمک زدن LED سامسونگ پاور موجود در پانل جلویی تلویزیون تشخیص داد. اگر سیستم Self Test متوجه شود که لامپ های CCFL غیر عادی کار می کنند یا قطع شده اند ، بک لایت را خاموش می کند. سپس پیغام خطا یا کد خطایی را نمایش می دهد که به تعمیر کار اجازه می دهد به آسانی تشخیص دهد چه مشکلی داخل تلویزیون وجود دارد.

خواندن 3864 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.