نکته های تعمیر مادربرد تلویزیون

مدل : Sanyo LCD-32CA828 LCD TV 

علامت : تلویزیون به صورت تصادفی خاموش می شود.

این تلویزیون به صورت تصادفی خاموش می شود اما گاهی اوقات تمام روز بدون مشکل کار می کند. هنگامی که تلویزیون به صورت تصادفی خاموش می شود ، پس از چند لحظه تلویزیون به صورت خودکار روشن شده تا اینکه لوگوی SANYO نمایش داده شود سپس دوباره به صورت خودکار خاموش می شود!

هنگامی که مشکلات ظاهر می شوند ، تلویزیون به طور مداوم خاموش شده و دوباره روشن می شود . اما گاهی اوقات می تواند به صورت عادی کار کند!

تعمیر/راه حل

موضوع نوسان ولتاژ در مدار DC-DC و LDO مادربرد به ذهنم خطور کرد. بنابراین اضافه کردن خازن الکترولیت 220uf/16V به مسیر ورودی DDR Vcc و مسیر DDR Vref را امتحان کردم. اما مشکل مشابه هنوز وجود دارد . پس از آن ، خازن 220uf دیگری را به صورت موازی با خازن C747 به مسیر CPU core power اضافه کردم ، تلویزیون روشن شد . اکنون مشکل حل شده است!!! خازن C747 با خازن 470uf/16V تعویض شد. این تلویزیون جهت آزمایش چندین روز روشن باقی ماند و به صورت عادی کار می کند. سرانجام مشکل تلویزیون برطرف شد.

این نکته تعمیر محرمانه مادربرد را می توان در موارد زیر به کار برد :

1)مادربرد تلویزیون LCD ، LED و پلاسما

2) مادربرد مانیتور LCD ، LED

3) مادربرد لپ تاپ و کامپیوتر های رومیزی

4) مادربرد ماشین CNC

5) همه مادریرد هایی که از چیپ ست بزرگ با CPU داخل آن استفاده می کنند و دارای core power داخل آن هستند. بنابراین می توانید این نکته را روی آنها نیز آزمایش کنید. همچنین مادربردی که دارای مدارهای سرعت بالای DDR/SD RAM هستند، میتوانید از این روش استفاده کنید.

نکته

در مورد تلویزیون LCD/LED ، Sharp ، بعضی از مادربردها دارای وظیفه ای خاص هستند، هنگامی که مشکل حدود 5 بار اتفاق می افتد (تلویزیون را روشن کرده اما تلویزیون کار نمی کند ، پس از آن خاموش شده و دوباره روشن می شود ، این مراحل را به عنوان 2 بار محاسبه می کند) مادربرد تلویزیون کد خطا (error code) را داخل IC حافظه مادربرد ذخیره می کند . بنابراین حتی اگر شما مشکل را حل کرده باشید مانند تعویض برد PSU ، اینورتر یا لامپ ها ، تلویزیون کار نخواهد کرد. چراغ LED جلویی با رنگ قرمز ، سبز ، سپس دوباره قرمز چشمک زده و این حالت به صورت متوالی انجام می گیرد یا ... . مگر اینکه مادربرد را تعویض کنید تا تلویزیون کار کند!

در واقع برطرف کردن این مشکل ساده است اگر بدانید چطور آن را انجام دهید. اگر نحوه حل آن را ندانید پس لازم است مادربرد را تعویض کنید. بنابراین راه حل فقط وارد شدن به قسمت Service Mode (حالت سرویس) برای پاک کردن "Failure Mode Memory" و سپس ذخیره و خروج از Service Mode است. اکنون مشکل حل شده است . پس این یک مورد استثنا از مشکل مادربرد است. مادربرد سالم است ، فقط لازم است بدانید چه چیزی داخل آن اتفاق افتاده ، سپس می توانید آن را تعمیر کنید.

شما عزیزان می توانید جهت تعمیرات تلویزیون LED و LCD خود با دیبا سرویس بعنوان مرکز تعمیرات تلویزیون LCD و LED سامسونگ ، تعمیرات تلویزیون LCD و LED ال جی ، تعمیرات تلویزیون LCD و LED سونی و همچنین توشیبا و فیلیپس تماس حاصل فرمایید

خواندن 7788 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.