وقتی تلویزیون ال سی دی  سونی در حالت استندبای قرار گرفته و صدا و تصویر ندارد

مدل : تلویزیون ال سی دی ، SONY KLV-37S550A ، شاسی EX2T

علامت : در حالت استندبای قرار گرفته ، صدا و تصویر ندارد.

هنگام تعمیر این تلویزیون LCD سونی بسیار ناامید و عصبانی شدم چون :

  1. دفترچه ی راهنمای سرویس تعمیرات تلویزیون ال سی دی سونی و دیاگرام های شماتیک منبع تغذیه و مادربرد مربوط به این دستگاه ارائه نشده است. طبق معمول ، دیاگرام مدارهای برد اینورتر و برد T-con در دسترس نیستند. دلیل آن این بود که برد اینورتر و برد T-con بخشی از پانل LCD سونی هستند. بنابراین این برد ها به شرکت پانل LCD سونی تعلق دارند و دیاگرام های شماتیک آنها داخل دفترچه ی سرویس تعمیرات تلویزیون ال سی دی سونی قرار ندارد. و به همین خاطر است که تعمیرکاران تلویزیون های ال سی دی سونی زیادی قادر به تعمیر این تلویزیون LCD سونی در سطح قطعات (Component Level) نیستند.
  2. علامت گذاری یکی از پایه های موجود در برد منبع تغذیه اشتباه است. علامت گذاری پایه روی برد 3.3 ولت است اما هنگامی که آن را با مولتی متر اندازه گیری می کنید. 5.64 ولت را نمایش می دهد. اگر تعمیر کار تازه کار در زمینه ی تلویزیون LCD سونی باشید گفتن اینکه مشکل در منبع تغذیه قرار دارد یا نه کار سختی خواهد بود.
  3. حدود 80 درصد قطعات موجود روی مادربرد دارای کد شناسایی نیستند ، بنابرای
  4. ن نمی دانیم آنها چه نوع قطعاتی هستند. مقاومت های SMD موجود در مادربرد نیز هیچ کد یا اندازه ای ندارند.
  5. این مدل مادربرد را نمی توانید از بازار تهیه کنید. حتی اگر بتوانید آن را از طریق اینترنت پیدا کنید ، قیمت آنها با وجود کار کرده بودن بسیار بالا هستند. ممکن است مادربردی که خریداری کرده اید نیز دارای مشکلات دیگری باشد.

وقتی تلویزیون ال سی دی  سونی در حالت استندبای قرار گرفته و صدا و تصویر ندارد

این تلویزیون ال سی دی سونی با مشکل استارت نزدن و روشن لامپ LED استندبای آورده شد. قبل از شروع تعمیر این تلویزیون ال سی دی سونی ، می توانستم صدای "تیک...تاک" که از بخش تغذیه شنیده می شد را بشنوم. پس از اینکه رله (Relay) صدای "تیک...تاک" را برای 6 تا 7 بار ایجاد می کرد ، LED استندبای روشن می شد. علایم این تلویزیون LCD سونی ، نداشتن صدا ، خاموشی بک لایت و عدم فعالیت همه دکمه های پانل جلویی تلویزیون ال سی دی سونی است.

پس از جدا کردن قاب پشتی و روشن کردن این تلویزیون LCD سونی ، به راحتی می توانستم ولتاژ های خروجی منبع تغذیه (PSU) را آزمایش کنم.

شما عزیزان می توانید جهت تعمیرات تلویزیون ال سی دی خود با دیبا سرویس بعنوان نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال ای دی سونی ، نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال سی دی سونی و همچنین سامسونگ،ال جی، توشیبا و فیلیپس تماس حاصل فرمایید

خواندن 3555 دفعه

دیدگاه‌ها   

0 #2 نمایندگی تلویزیون سونی 1396-05-09 15:55
درود جناب کرییت.نه جناب مسئله ای نیست بعد از چند ثانیه و یا بعد از یک بار خاموش روشن کردن حل میشود.موفق باشید
نقل قول کردن
-1 #1 کرییت 1396-05-07 17:53
اقا سلام خسته نباید من یه مشکل دارم لعضی وقتا میخام روشن کنم تب وی رو led روی قاب روشن میشه یا چراغه ولی صفحه تاریکی یا سیاه رنگی میاد وهیچ واکنشی به زدن دکمه های ریموت نشون نمیده ایا این مشکلیه
نقل قول کردن