IC های ولتاژ رگولاتور در تلویزیون های LCD ال جی

IC های ولتاژ رگولاتور ، ولتاژ ثابت و پایداری را برای IC ها و مدار های دیگر موجود در مادریورد تامین می کنند.

Flash Memory (حافظه فلش) :

حافظه فلش غیر فرار است و نوع خاصی از EEPROM می باشد که به صورت بلوک های بزرگی قابل پاک شدن و برنامه ریزی مجدد هستند. قیمت حافظه های فلش نسبت به حافظه EEPROM پایین تر است بنابراین هروقت به حافظه غیر فرار زیادی نیاز باشد از حافظه های فلش استفاده می شود. نرم افزاز (Software) تلویزیون LCD ال جی معمولا داخل حافظه فلش ذخیره می شود و گاهی اوقات می توان آن را از طریق پورت USB تعمیر تلویزیون LCD ال جی تان ارتقا داد.

پردازنده صوتی (Audio Processor) در تعمیر تلویزیون های LCD ال جی:

پردازنده صوتی سیگنال های صوتی ورودی آنالوگ و دیجیتال به تلویزیون را دریافت کرده و آنها را به سیگنال های قابل استفاده آمپلی فایر صدا که اسپیکر را راه اندازی می کند تبدیل می کند و همچنین جهت دکود کردن (از رمز خارج کردن) و ارسال صدا به سایر ابزار های صوتی استفاده می شود.

آمپلی فایر (تقویت کننده) صدا (Audio Amplifier) در تعمیر تلویزیون های LCD ال جی :

آمپلی فایر صدا همان طور که از نام آن مشخص است مسئول دریافت سیگنال از خروجی پردازنده صوتی که از نظر اندازه دامنه کوچک است و استفاده از آن برای راه اندازی یک دامنه بزرگتر اما با مدولاسیون (زیر یا بم بودن صدا) یکسان از طریق اسپیکر های تلویزیون LCD ال جی می باشد.

LVDS IC (Low Voltage Differentioal Signaling) در تلویزیون های LED ال جی :

LVDS IC از علامت دهی تفاضلی ولتاژ پایین برای فرستادن سیگنال ویدیویی از مادربورد به برد T-con یا کنترلر LCD استفاده می کند. LVDS یک سیستم علامت دهی تفاضلی است و به این معنی است که LVDS دو ولتاژ متفاوت انتقال می دهد که در نقطه پایانی دریافت ، با هم مقایسه می شوند.

LVDS از این اختلاف در ولتاژ جهت کد گذاری (Encode) سیگنال ویدیویی استفاده می کند.

شما عزیزان می توانید جهت تعمیرات تلویزیون LCD خود با دیبا سرویس بعنوان  ، مرکز تعمیرات تلویزیون ال سی دی ال جی ، تعمیرات تلویزیون ال ای دی ال جی و همچنین سامسونگ،سونی توشیبا و فیلیپس تماس حاصل فرمایید

خواندن 9483 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.